25 lut 2016

Majniaki w konkursie na Blog Roku 2015


Dla tych, którzy mnie jeszcze nie znają, trafili tu przypadkiem lub przez moje zgłoszenie w konkursie na Blog Roku 2015 piszę kilka słów o mnie oraz mojej stronie. Kiedyś już nieco napisałam o tym jak wygląda moje życie jako blogerki.

Kim jestem?
Nazywam się Klaudia B i jestem bardzo młodą kobietą, ale dość bogatą w doświadczenia życiowe. Tak jak napisałam w zgłoszeniu w pierwszą ciążę zaszłam mając 17 lat, a w wieku 18 zostałam mamą po raz pierwszy. Szkołę skończyłam normalnie i zdałam maturę. Dziecko nie było dla mnie żadną przeszkodą i po maturze rozpoczęłam studia prawnicze.
Oprócz tego, że jestem mamą, to jestem aktywna zawodowo. Od 2012 roku pracuję w salonie optycznym i jestem optykiem refrakcjonistą.Ciągle się rozwijam i dokształcam w tym kierunku, dlatego studia prawnicze zawiesiłam.
Niespełna dwa lata temu urodziłam drugie dziecko. Większą część ciąży pracowałam. W trakcie macierzyńskiego Marzenna z bloga BaBooshka Style namówiła mnie na założenie bloga Majniaki. Fakt, że jego prowadzenie zabrało mi dużą część i tak niewystarczającej ilości snu wcale nie sprawił, że blogowanie stało się męczące. Wręcz przeciwnie, po pewnym czasie założyłam kolejną stronę Szafę Majniaka, na którą również Was zapraszam. 

 
Po krótkim macierzyńskim od razu wróciłam do pracy. Praca z ludźmi sprawia mi niesamowicie dużo satysfakcji. W pracy przez kilka miesięcy jeszcze karmiłam syna piersią, na blogu opisałam zalety, zyski i wady karmienia naturalnego.

Jestem szczęśliwym człowiekiem. Potrafię ustalać priorytety, realizować plany i marzenia oraz egoistycznie inwestować we własny rozwój. Kocham swoją rodzinę. Mam cudowne dzieciaki, choć nie raz dają nieźle w kość. O wkurzających dzieciach możecie między innymi przeczytać tu, tu i tu. Mam świetnego męża. I choć życie nie zawsze jest idealne, to powoli brniemy do przodu. Rodzicielstwo, to bardzo ciężki etap w życiu. Lekko nie jest, ale te piękne chwile, miłość, szacunek i wspomnienia są tego warte!

W zgłoszeniu nie napisałam o pewnej ważnej dla mnie kwestii (po prostu limit znaków nie pozwolił mi się za nic zmieścić), że kocham Polskę. Tak, jestem patriotką z krwi i kości. Z szacunku do Ojczyzny i przodków staram się być dobrym człowiekiem i dbać o tradycje. Może wyda się to Wam dziwne, ale nigdy nie ustawię cudzej flagi przed moją.
Rodzice wychowali mnie na empatycznego człowieka, szanującego innych, dlatego niesamowicie wkurza mnie chamstwo.


Na Majniakach podejmuję różne tematy. Od tych lżejszych dotyczących między innymi stylu życia, rodzicielstwa czy diety do tematów trudnych i niewygodnych. 
Na mojej stronie możesz znaleźć sporo wartościowych artykułów, jak:  
Zła matka - matka matce wilkiem,  
Grzeczne dziewczynki, łobuzerscy chłopcy,  
Chcesz powiększyć rodzinę? Decyzja należy do Ciebie, a nie społeczeństwa!
Cesarka czy poród naturalny? Stop piętnowaniu kobiet po cesarce na życzenie!

Skąd w Was tyle hejtu?
Czy hodujesz grube dziecko? Problem otyłości u najmłodszych
Jak udzielić pierwszej pomocy?
To nie czas na bycie matką - późne macierzyństwo
Do tej pory łącznie zabrało się ich aż 193!

Proszę o głosy na numer 7124 o treści F11632.

Głosowanie trwa tylko do 1 marca i z jednego numeru telefonu można oddać na mnie jeden głos. Kwota zebrana z smsów idzie konto Fundacji Dziecięca Fantazja.
W swojego bloga wkładam na prawdę dużo czasu, pracy i serca. A to wszystko dla Was pomimo wielu innych obowiązków.

4 komentarze:

 1. Świetny tekst, jak większość Twoich tekstów, lubię tu zaglądać. Prosisz o głosy w bardzo dobry sposób, nie nachalnie, ale przemyślanie, i bardzo dobrze, bo siedzenie cicho i czekanie na to kto nas zauważy i kiedy, minęło z minioną epoką. Dzisiaj trzeba nauczyć się promować siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie chamstwo też wkurza, choć sama bywam chamska w stosunku do osób, które są dla mnie;p
  życzę powodzenia!
  Sandicious

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie udało się, ale i tak jestem bardzo zadowolona z wyników. Czasami się nie da inaczej i nie warto się napinać, żeby chama z chamstwa wyleczyć :)

   Usuń