2 lip 2015

Grill idealny

Co jest potrzebne, aby grillowanie było idealne?

Nie trzeba wcale zbyt dużo. Wystarczą trzy rzeczy a już jest całkiem nieźle, dołączając do tego 2 kolejne jest idealnie!1. Grill

To podstawa i bez tego niestety grillowanie nie ma prawa bytu
Zdradzę Ci jednak, że jest dużo przyjemniej jeżeli grill jest pod altaną, bo pogoda nie pokrzyżuje nigdy planów i nie musisz stać nad rusztem z parasolką, co miało i u nas już miejsce, żeby żar nie zagasł zanim jedzenie się ugriluje. Z drugiej strony nie siedzisz bezpośrednio na ostrym słońcu. Fajny grill to nie tylko miejsce, w które sypie się węgiel, brykiet, czy drewno, ale miejsce, w którym można odpocząć. To stół, ława lub fotele. To miejsce, w którym nie tylko jesz, ale i miło spędzasz czas.


2. Jedzenie

Tak wiem, może to banał, ale ile jest przyjemniej jeśli grill nie składa się tylko z kawałka kiełbasy i suchego chleba. To co pieści żołądek, pieści również duszę. Same przygotowania do grilla mogą być przyjemnością jeśli pomagają Ci w nich ludzie, których lubisz. Nie ograniczaj się, więc tylko do kupna kawałka i kiełbasy i pieczywa, opcjonalnie jeszcze ketchupu. Przygotuj sałaty, pomidorki i inne warzywa. Szaszłyki, kiełbaskę i marynowane wcześniej mięso. Przygotuj sosy i kompot. Będzie dłużej przy czym posiedzieć.


3. Ludzie

Miło jest spędzić czas w najbliższym gronie, ale wspólnie ze znajomymi czy większą częścią rodziny możemy zwykły grill zamienić w biesiadę. Jest to świetna okazja do spotkań towarzyskich!


4. Muzyka

Zaopatrz się w głośnik i jakikolwiek odtwarzacz lub radio, a być może, że grillowanie przeciągnie się do białego rana i oprócz pysznych smaków zrelaksujesz się, a może nawet i potańczysz.


5. Czas

Najlepiej grillować wtedy kiedy nie ogranicza nas czas. Spontaniczne wypady na godzinnego grilla też są fajne, ale nie ma to jak po prostu usiąść i nie zamartwiać się patrząc ciągle na zegarek.

1 komentarz:

  1. Ja też lubię właśnie grila z szaszłykami, sałatkami itd.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń