6 cze 2015

Quinny buzz 3 - recenzja wózka

Od jakiegoś czasu zbieram się z napisaniem recenzji wózka Quinny Buzz 3. Od jakiegoś czasu brak mi czasu. A jeśli tylko znajdę chwilkę w ciągu dnia, to staram się odpocząć, bo ze względu na piękną pogodę moje dni są na prawdę bardzo intensywne.
Kupiłam nowy wózek i jak się domyślasz sprzedałam poprzedni. Postanowiłam, więc specjalnie dla Ciebie napisać kilka słów na temat popularnego Quinny Buzz 3. Chcesz wiedzieć jakie ma plusy? Chcesz wiedzieć dlaczego nie spełnił moich oczekiwań? Koniecznie przeczytaj!

Wygląd

Wózek kupiłam przede wszystkim dlatego, że podobał mi się wizualnie. Jest na prawdę zgrabny i ma dość ciekawy, inny od standardowych wygląd. W rzeczywistości materiał sprawia wrażenie dobrej jakości, a kolor jest głęboki.
Stelaż

Stelaż miał być lekki, ale lekki nie był. Według mojej oceny nieporęczny przez to, że przy wnoszeniu spacerówki nie było bardzo za co wózek złapać, wnoszenie go to koszmar. Jak dla mnie również mechanizm składania dosyć oporny. Plus za to, że szybko i bezproblemowo montuje się na nim na przemian gondolę czy fotelik. Wadą jest również to, że stelaż przechodzi bezpośrednio nad koszem.
Gondola

Dosyć ciężka, ale świetnie chroni przed zimnem. Materiał wewnętrzny jest bardzo miły w dotyku. Mogłaby być nieco większa. Bardzo fajnie, że jest jak ją złapać i, że budę się blokuje, żeby się nie złożyła w trakcie przenoszenia. Mały minus za to, że można ją ustawić tylko w trzech pozycjach.
Spacerówka

Dwa wymienne siedziska - kubełkowe piankowe dla maluchów i dodatkowe większe 18 miesięcy +.
To dla maluchów jest rewelacyjne, bo dziecko jest otulone i jest w fizjologicznej pozycji. Co jest również dużą zaletą, to fakt, że dziecko się nie zsuwa w trakcie jazdy oraz możliwość montażu przodem i tyłem. Daszek jest dość płaski ale bardzo dobrze chroni przed wiatrem. Dodatkowo wysokość daszka nad głową dziecka można dowolnie zmieniać, więc nie ma obaw, że wyższe dziecko będzie dotykało jego główką. Plus za bardzo szybką i bezproblemową zmianę ułożenia siedziska. Minus za brak pozycji półleżącej przy ustawieniu siedziska przodem do kierunku jazdy. Moim zdaniem kubełkowe ułożenie siedziska bez możliwości rozłożenia całkowicie na płasko może starsze dziecko męczyć, bo jak by nie spojrzeć, to gdy spacerówka jest w pozycji leżącej, to nogi są nieco wyżej. Pasy idealnie dopasowane z możliwością regulacji wysokości.
Kosz

Po pierwsze za mały. Po drugie bardzo płytki. Po trzecie część stelaża przechodząca bezpośrednio nad nim utrudnia swobodne upychanie pod nim czegokolwiek, nawet torebki.
Plus za dodatkową torbę doczepianą do stelaża, w której mimo niewielkich rozmiarów można schować zapasowe pieluszki czy jedzenie.


Amortyzacja

Wózek jest sztywny i nie posiada amortyzacji. Czuć wszelkie wyboje i można zapomnieć o bujaniu dziecka.


Koła

Pompowane ok, ale jeśli nie posiadasz koła terenowego na przód, to ciężko się nim manewruje. W sklepie przednie skrętne koło często blokowało mi się na śliskiej podłodze i musiałam sobie pomagać, tj. wyprostować je nogą.
Akcesoria

Dodatkowo można dokupić śpiworek i powiem, że to świetna sprawa. Folia przeciwdeszczowa świetnie dopasowana i z bardzo grubego materiału. Dodatkowo można zakupić kółko terenowe przednie, bez niego jest na prawdę ciężko momentami. Minus za brak osłony przeciwwiatrowej na nóżki w zestawie.
Podsumowując wózek jest bardzo ładny i dobry jakościowo, ale jak na tę cenę brak amortyzacji, szarpanie się z tym przednim małym kółkiem i mikroskopijny kosz pod wózkiem pchnęły mnie do decyzji, że przyszedł czas na zmianę!

3 komentarze:

  1. Sama zastanawiam się nad tym wózkiem, bo mi się bardzo podoba, ale teraz to już nie wiem czy nie kupić 4 kołowego. Często miałaś problemy z tym kółkiem?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na dworze czasami, ale w sklepie zbyt często. Łatwiej było mi jeździć z zablokowanym niż się z nim szarpać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Hej i jaki wózek teraz kupiłaś? I czy mogłabyś coś może polecić?

    OdpowiedzUsuń