9 maj 2015

Wybory prezydenckie

Już jutro dzień wyborów prezydenta naszego państwa.
Dlaczego powinieneś głosować? Przeczytaj!źródło


Wielu pewnie nie zagłosuje. Też się długo zastanawiałam czy i na kogo głosować. Ale nie mogłabym nie pójść, bo byłoby to sprzeczne z moimi zasadami. Zatem na kogo głosować? 
Jeśli nie masz swojego faworyta, to zapraszam do obejrzenia debaty, bo jeszcze masz trochę czasu na podjęcie decyzji. Ja debatę oglądałam z mężem i Aurelką. Nie wiedziałam, że można się tak pośmiać, ale umysł mi to rozjaśniło. Polecam.

Dlaczego Twój głos jest taki ważny?

1. Bo mamy demokrację

A o tę demokrację Polacy walczyli. I wstyd jeśli z niej nie korzystamy. 
O czym świadczy niska frekwencja? O tym, że wybory i wolność mamy gdzieś i w zasadzie wyborów mogłoby nie być, mógłby tak na prawdę być system autorytarny. Czyżby? Na prawdę jest Ci to obojętne?


2. Bo to Twoja Ojczyzna

I jesteś za nią odpowiedzialny. Pokaż, że masz swoje zdanie i że chcesz mieć i masz wpływ na to co się w państwie dzieje. Inaczej zamilknij. Nie łudź się, na zmiany trzeba ciężko pracować i zachodzą stopniowo. Ale nie zniechęcaj się, bo Twoja postawa jako człowieka i jako narodu może te zmiany przyspieszyć, albo całkowicie zahamować.


3. Bo Ty jesteś narodem

Wiem, wiem powiesz, że jesteś jednostką, ale jest nas dużo i razem stanowimy już realną siłę. Dołączysz?


4. Bo nie jesteś zadowolony

I chyba nie ma miejsca, w którym jest idealnie. Ale skoro Ci się coś nie podoba, to zrób coś, okaż to!


5. Bo chcesz zmian

Nie głosując działasz na korzyść najsilniejszego. Czyli Twój nie oddany głos też ma znaczenie. Chcesz zmian? Zacznij od siebie, od swojej mentalności. Przestań tylko narzekać, zacznij działać!


6. Bo Twój głos ma znaczenie

Bo takich jak Ty jest dużo. Bardzo dużo.


7. Bo 'nie wiem na kogo głosować' jest beznadziejnym argumentem

Beznadziejnym, czyli żadnym. O wyborach wiesz nie od wczoraj, a wytaczając taki argument pokazujesz tylko jakim ignorantem jesteś. Ale hej! Jest dobra wiadomość. Możesz to zmienić! Poczytaj trochę programy partyjne, programy kandydatów, osiągnięcia... Może to Ci pomoże podjąć właściwą decyzję. A jak nie, to zawsze możesz spróbować drogą eliminacji.


Uważam, że każdy głos jest ważny. Nawet ten oddany nieświadomie, na nazwisko, które pierwszy raz widzimy na oczy, spontaniczny. Bo jak by nie było, to czynny udział w decydowaniu o państwie. Nie masz kandydata? Przeczytałeś cały internet i nie wiesz? Nie ważne. Zagłosuj i tak. Pokaż, że chcesz brać udział w decydowaniu o państwie i mimo wszystko nie jest Ci wszystko jedno.

To jak? Spotkamy się przy urnie?

2 komentarze:

  1. U nas w domu zawsze chodzimy na wybory i zawsze zabieramy ze sobą dzieci. W końcu kto jak nie my dorośli powinniśmy dać im przykład?

    OdpowiedzUsuń