20 kwi 2015

Chodź na rower! - 5 zalet jazdy na rowerze

Jeśli zastanawiasz się jaki prezent kupić swojemu kilkuletniemu dziecku na wiosnę, to rower będzie idealny!My mamy rowerek z tamtego roku, bo córcia jeszcze nie wyrosła, ale jeżeli Twoje dziecko jeszcze takiego nie posiada, to czas to zmienić! Mimo, że pogoda aktualnie płata figle i bardziej przypomina jesienną niż wiosenną, to przełom kwietnia na maj jest dobrym czasem na rozpoczęcie sezonu rowerowego. Aktualnie u nas są jeszcze kółka boczne, ale jak trochę bardziej się ociepli zamierzamy rozpocząć naukę jazdy bez nich. Już wkrótce rowerami będziemy jeździć całą rodziną, chwilowo jeszcze spacerowo - rowerowo.


Dlaczego warto, żeby Twoje dziecko jeździło na rowerze?

Po pierwsze jest to czas spędzany na świeżym powietrzu i może się lepiej dotlenić niż w czasie, np. oglądania bajek. Twoje dziecko ma idealną okazję do hartowania organizmu. Jednym słowem lepiej się rozwija i zwiększa odporność organizmu. Tylko pamiętaj nie ubrać dziecka zbyt grubo!

Po drugie jest to czas spędzany razem. Tu więcej chyba już nic nie muszę dodawać. Nauka jazdy na dwóch kółkach jeszcze bardziej zacieśnia relacje opiekun dziecko i sprawia, że zaufanie naszej pociechy do nas jeszcze bardziej wzrasta.

Po trzecie to sport. Może początkowo nie wygląda jeszcze jak sport, ale jak by nie było, to w trakcie jazdy na rowerze jest zaangażowanych bardzo dużo mięśni. Lepsza sprawność, kondycja i wydolność organizmu, to lepsze zdrowie. Poza tym uprawianie sportu zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. O otyłości nie wspomnę, bo pisałam już o tym w artykule "Czy hodujesz grube dziecko?".

Po czwarte jazda na rowerze pozytywnie wpływa na układ kostno-stawowy Twojej pociechy. Twoje dziecko ma koślawość kolan? Niech pedałuje jak najczęściej.

Po piąte jazda na rowerze relaksuje. Dziecko się nie nudzi, jest mniej markotne i zadowolone.W najbliższym czasie na blogu pojawi się kilka cennych wskazówek dotyczących kupna rowerka dla dziecka oraz fotelików na rower. Koniecznie zaglądaj!

2 komentarze: