20 mar 2015

Ścinamy włoski - pierwsza wizyta u fryzjera

Dziś poszliśmy do fryzjera. Zbierałam się z tym trochę czasu, zawsze było coś innego akurat do zrobienia, albo nie było pogody, albo Borysek akurat spał. Dziś był idealny dzień aby skrócić włoski. Teraz mój synek wygląda jak mały mężczyzna.

Wcześniej już ścinałam mu włoski, ale sama bez niczyjej pomocy. Jednak było to co najmniej pół roku temu i Borys się tak jeszcze nie wiercił. Teraz też chciałam go obciąć sama jednak każde zbliżenie maszynki do tej małej główki powodowało jego ogromne zainteresowanie. Wolałam nie ryzykować, więc poszłam do profesjonalistek.Wizyta przebiegła w miarę spokojnie i dosyć szybko, efekt końcowy na prawdę zadowalający. Chwilkę ponarzekał, ale szczerze mówiąc myślałam, że będzie znacznie gorzej. 
Wybierając fryzjera najważniejsze są przede wszystkim sprawne i pewne ręce. Gdy synek zaczął płakać druga fryzjerka doskoczyła z drugiej strony i obydwie w kilkanaście sekund szybko skończyły strzyżenie. 
Po strzyżeniu oczywiście obowiązkowo należy malca wykąpać, aby obcięte włoski nie podrażniały jego delikatnej skóry.Jak wybrać fryzjera dla dziecka?

Przede wszystkim postaw na jakość usług, żeby osoba, która będzie obcinać włosy dziecku nie bała się tego robić. Jeśli będzie się z nim obchodzić jak z jajkiem potrwa to znacznie dłużej i może się zakończyć niesymetrycznym cięciem z jednej strony.

Zabawki dostępne w salonie są sprawą błahą, w dodatku nie masz pewności czy wcześniej bawiło się nimi zdrowe dziecko.

Wystrój dostosowany do dzieci. Kolorowe ściany i inne infantylne dodatki. Czy uważasz, że przekłada się to na jakość usług. Jeśli dziecko nie lubi obcinać włosów, to miliony pluszaków, ozdób na ścianach i oknach, a także piękne kolorowe fotele nie zmienią tego.

Zdolności psychologiczne i takie tam. Serio? Wierzysz, że to ma znaczenie? Wystarczy, że nie trafisz na psychopatę, który na dziecko nie będzie krzyczał i będzie dobrze. Żadne zdolności psychologiczne przebiegu wizyty nie zmienią u tak małego dziecka. Ono jeszcze takiego bełkotu nie rozumie.

4 komentarze:

 1. no i jaki ślicznie obcięty chłopczyk! przystojniaczek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój tata powiedział, że teraz nie wygląda jak niemowlę, tylko jak chłopczyk :) Fajnie mu w tych włoskach!

   Usuń
 2. Ale super dzieciaczek! Alicja

  OdpowiedzUsuń