29 mar 2015

Chcesz powiększyć rodzinę? Decyzja należy do Ciebie, a nie społeczeństwa!

Temat tego kiedy powinno się wydać na świat potomstwo i w jakiej ilości jest tematem wciąż kontrowersyjnym. 

Ludzie lubią komentować nasze życie. Być może ich nie jest zbyt ciekawe, albo czegoś nam po prostu zazdroszczą. Zawsze jednak znajdą powód, żeby kogoś obsmarować. Hejt jest zjawiskiem tak rozpowszechnionym, że nas już chyba nawet nie dziwi.Zostaniesz młodą mamą, to wszyscy uważają, że wpadka, że dziecko niechciane, że patol. Uważają, że skoro masz ledwo 18 lat, to dobrą mamą być nie możesz. Że nie masz cierpliwości i wyrozumiałości, że młody wiek nie pozwoli Ci wychować dziecka dobrze. Wyrok jest jeden - nie nadajesz się!

źródłoPostanowisz zostać mamą w wieku lat około 30 albo później, też będą gadać. Że za stara, że nie złapiesz z dzieckiem kontaktu, że nie ogarniesz dzieciaka, że karierę sobie spieprzysz, że potem się nie uniezależnisz. I że pewnie nie mieliście wcześniej dzieci, bo leczyłaś się z niepłodności, albo mąż nie chciał.  Albo mąż chciał, ale byłaś egoistką karierowiczką, która w ma gdzieś rodzinę. To w ogóle po co ci dziecko skoro go nie chciałaś?


źródło

Nie chcesz dzieci w ogóle? Co z Ciebie za kobiet? Jak możesz nie chcieć! To po cholerę ślub brałaś?Co z tego, że Twoja macica, taka już rola kobiety, że rodzić trzeba. Surogatka powiadasz... 
Zimna i bezduszna jesteś,  że maluszka pod sercem nie chcesz nosić.

Postanowisz, że jedno dziecko w zupełności ci wystarcza i więcej potomstwa nie planujesz, to żywcem cię spalą, zakopią, zjedzą... I na głowę wlezą. Bo jak to tak można, żeby jedno dziecko? Jedynak? Toż to krzywda, jedynak przecież nie może być szczęśliwy. Jedynak będzie egoistą, looserem i będzie samotnikiem. Jest już jedno, to i kolejne być MUSI! Do roboty!

Chcesz mieć rodzinę wielodzietną i 3 dziecko już w drodze, a w przyszłości planujesz następne? To na pewno z powodu braku trzeźwego myślenia, przecież masz tyle dzieci, bo nie wiesz co to antykoncepcja! W tym kraju i w tych czasach nie jest normalnym chcieć mieć więcej dzieci. Uważają cię za patologię i nędzarzy.
No chyba, że mieszkasz w ogromnym domu i jeździsz wypasioną furą. 

Nie martw się, w tym wypadku znajdą inne 'ale', dlaczego się nie nadajesz. Może za dużo pracujesz i niańka będzie Ci dzieciaka wychowywać.

Co do wychowania dzieci również jak byś nie wychowywała, to i tak krytykować będą. Wszystko i zawsze, bo osądzać jest łatwo. Co z tego, że często mylnie.
Dlatego jeśli stoisz przed dokonaniem decyzji, to wiedz, że nigdy nie jest TEN czas.
Jeśli chcesz powiększyć rodzinę, to zrób to. Nigdy nie będzie lepszej chwili. Zawsze jest coś, szkoła, studia, praca, kariera, pieniądze, dom. A jak już jest to wszystko, to są podróże, kontrakty i strach, żeby tego nie stracić.
Skoro pragniesz dziecka, to lepszej chwili nie będzie, bo jesteś gotowa. Jesteś gotowa poświęcić to wszystko. A czy potem będziesz? 
Nie chcesz dzieci, to nie miej.Nie oglądaj się na innych. Twoje życie. Twoja macica.
Twoje decyzje. Dlatego pieprz co mówią inni. I rób to, co czujesz, że powinnaś robić.
Zdjęcie tytułowe Tu

4 komentarze:

 1. Też mówię wprost i cenię to u innych. Super wpis, myślisz trzeźwo i mówisz co myślisz. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! I to się ceni! Ludzie nie potrafią o swoim życiu decydować, ale bardzo chętnie robią to za innych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z tym wpisem masz wiele racji, bardzo podobają mi się Twoje słowa, które nie powinny tyczyć się tylko macierzyństwa, ale też innych sfer życia. //
  Jesteś bardzo świadomą kobietą, bardzo mądrą i "ogarniętą", wiele starszych powinno brać z Ciebie przykład ;) Widać, że spełniasz się jako matka i żona. Od zawsze Cię podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się :) Jest mi na prawdę miło czytać takie pochlebne słowa. Dziękuję!

   Usuń