10 gru 2014

Dobra oliwka dla niemowląt

O tym, że oliwki dla dzieci mają szerokie spektrum zastosowania chyba pisać nie muszę. Niezależnie jednak do czego będziemy jej używać warto wybrać tę dobrą a nie naszpikowaną produktami ropopochodnymi, chemią, czy konserwantami. Kupując butelkę znanej z reklam firmy możemy sami dać się nabić w butelkę. 


dobra oliwka dla dzieci

Jeszcze do niedawna sama myślałam: oliwka to oliwka. Nic bardziej mylnego!
Po pierwsze: skład INCI kosmetyków powinien być pierwszą rzeczą na jaką zwracamy uwagę przy zakupie, nie cena czy popularność kosmetyku. O substancjach szkodliwych w kosmetykach już pisałam i polecam zapoznać się zestawieniem i dobrze zapamiętać czego należy się wystrzegać. Jeśli o oliwki chodzi, to z substancji szkodliwych często zawierają produkty ropopochodne, a tego nie lubimy. W INCI oznaczone są jako: Mineral Oil, Paraffinum liquidum albo Petrolatum. Olej mineralny, inaczej ciekła parafina nie zawiera żadnych substancji odżywczych, za to całkowicie blokuje dostęp tlenu czy substancji odżywczych do skóry tworząc na niej izolujący ją o otoczenia film.
Sprzyja ona również rozwojowi bakterii beztlenowych. Inne substancje szkodliwe zawarte często w gotowych oliwkach to konserwanty (ethylparaben, propylene glycol, BHA) i zapachy (aroma, fragrance, parfum), i sylikony (Cyclopentasiloxane).


Po drugie: Najlepsze są oleje nierafinowane, tłoczone na zimno. Jeśli na kosmetyku nie jest to zaznaczone, to niestety takowymi one nie są.


Po trzecie: Mieszanki możemy robić samemu. 

Po czwarte: Przy doborze gotowych mieszanek możemy wspomóc się ekologicznymi certyfikatami: Ecocert, BDiH, ICEA, Soil Association czy Ecogarantie.

Co polecam? 

1. Hipp - jedyną wadą jest zapach, który niektórych może uczulać.
2. Babydream z Rossmanna.
3. Pat&Rub
4.Real Quality

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz