20 gru 2014

Coraz bliżej Święta!

Święta już lada moment, zbliżają się wielkimi krokami! Dopiero wczoraj zdałam sobie sprawę z tego, że to już w tę środę. Nie czuję tych świąt w ogóle przez pogodę. Aura raczej na dworze wiosenna i chyba nie zapowiada się, żeby miało się radykalnie zmienić. Jedynie wciąż powtarzająca się ta sama płyta z zestawem "świątecznych" hitów dekady, a może i kilku oraz ogromna choinka i multum ozdób w centrum handlowym przypomina mi, że to już... To już ostatnie chwile, żeby upewnić się czy na pewno o czymś nie zapomnieliśmy!

Wigilia

Oto mój świąteczny niezbędnik, a raczej lista co trzeba przygotować aby nie stresować się w Wigilię:

1. Prezenty!
U nas już są :) Jeszcze tylko słodycze i gotowe do zapakowania. Nie mogę się doczekać jak bliscy będą rozpakowywać prezenty. To takie miłe patrzeć na te zadowolone miny. Mam nadzieję, że takie będą :)

2. Ubrania!
Lepiej pomyśleć wcześniej niż zastanawiać się 2 godziny przed wyjściem na Wigilię, albo co gorsza załamać się deficytem rajstop :)
Dziecięcą garderobą również warto przygotować wcześniej.
Wszystko można sobie wcześniej na spokojnie poprasować i schować w jednym miejscu tak, żeby tylko czekało do założenia. Ja pakuję sobie i dzieciakom również coś na zmianę, bo wypadki chodzą po ludziach, a siedzenie z plamą po barszczu raczej mnie nie kręci. Przezorny zawsze ubezpieczony!

3. Potrawy!
Jeśli robimy Wigilię lub jeśli jedziemy gdzieś i zabieramy coś ze sobą menu przygotujmy odpowiednio wcześniej, żeby nie zbrakło nam żadnych składników.

4. Porządki!
Niezależnie od tego czy to u nas spędzamy Święta, czy u kogoś. Nieważne czy sami, czy w szerszym gronie o porządek warto zadbać nieco wcześniej. Nie chodzi mi bynajmniej o generalne porządki, choć milej się siedzi w czystości, ale  o porządek w kuchni i uprane i uprasowane ubrania. Czyli róbmy tak, żeby po świętach było z czego zjeść i w co się ubrać :)

5. Lodówka!
Mimo iż Święta obfitują w różnorakie pokarmy i specjały, to po takim maratonie miło zjeść coś lekkostrawnego niekoniecznie o smaku ryby, grzybów czy kapusty.

6. Aparat / kamera!
Wspólne chwile zawsze warto upamiętniać!

Może jakieś sugestie? O niczym nie zapomniałam? A Wy jesteście gotowi na Święta?


 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz