11 lis 2014

Wszędzie te kudły!


No to dopadło mnie! Nie zadbałam o włosy to i teraz mam. A może połowy nie mam. Lecą, sypią się, wypadają... Garściami to mało powiedziane! I wiem, że to normalne, że minie. Po urodzeniu Aurelii nie było inaczej, z tą różnicą, że jak już skończyły wypadać ścięłam się na krótko (poniżej zdjęcie mła w krótkich) i nie było widać różnicy z odrastającymi, a teraz zapuszczam. W ogóle zrobiły się takie nieładne średnioporowate i dużo rzadsze. Czas najwyższy zadbać o to co jeszcze na tej głowie zostało. 

kosmetyki ekologiczne, babuszka agafii, natura siberica, mama and baby, pielęgnacja włosów

Wiem, że wypadanie włosów przy karmieniu piersią związane jest w dużej mierze z hormonami, ale wzmocnić na pewno nie zaszkodzi. 


pielęgnacja włosówJako, że ostatnio naczytałam się o tej całej chemii zawartej w kosmetykach, o której również możecie poczytać sobie tutaj i nie wiem czy aby na pewno służy ona moim włosom zamówiłam sobie trochę organicznych kosmetyków i postanowiłam olejować włosy przynajmniej raz w tygodniu. Mam nadzieję, że powrócą one do swojej pierwotnej niskoporowatości i kiedyś odrosną.

Oprócz kilku szamponów, dwóch masek i oliwki kurier przyniósł mi również szampon i balsam do włosów dla pierworodnej, cedrowe mydło i kremy. Zimowy krem do rąk super, ale o rękach może innym razem...

Dziś dostałam i wypróbowałam częściowo, bo nie wszystkie naturalne kosmetyki z linii Babuszki Agafii i moje pierwsze odczucia są pozytywne. Wiem, że na konkretne efekty muszę zaczekać cierpliwie, bo jednorazowe zastosowanie czegokolwiek nic nie da, ale muszę przyznać, że nowe kosmetyki podobają mi się. Dziś użyłam specjalnego szamponu ziołowego przeciw wypadaniu włosów i maski jajecznej. Zarówno szampon jak i maska ładnie pachną, a po myciu włosy miałam gładkie i puszyste. Zobaczymy jakie będą efekty moich kuracji za jakiś czas :)

1 komentarz:

  1. Trzymam kciuki,żeby kosmetyki pomogły.
    Dopóki karmisz nie możesz popijać herbaty z pokrzywy, która zawiera krzem ani brać skrzypu czy podbiału, które go zawierają.
    Będę czekała na relacje po dłuższym stosowaniu.Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń