16 lis 2014

Czy jesteś demokratą, czy "polaczkiem"?

Wybory samorządowe za pasem, teraz pozostało czekać na wyniki głosowania. Czy spełniłeś swój obywatelski obowiązek? Miliony niestety miało lepsze zajęcie w tym czasie. Większej części się po prostu nie chciało. Mniejsza część faktycznie nie mogła. Zatrważające jest to, że mamy demokrację, o którą tak długo naród nasz walczył i wcale z tego nie korzystamy.


herb, orzeł, demokracja


Ja byłam, wrzuciłam skreślone karty do urny! I nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy nie oddają głosu mimo, że mamy demokrację i wpływ na to co się dzieje w naszym kraju, a potem tylko ciągle narzekają. Narzekają i nic z tym nie robią, ot co "polaczki" takie. 
Każdy głos się liczy i to wcale nie prawda, że nie mamy wpływu na to co się dzieje. Nieprawdą też jest, że nie ma na kogo głosować. Wykazując minimum zainteresowania wystarczy poczytać, posprawdzać, popytać. Jeśli chodzi o wybory samorządowe, to kandydują ludzie z naszego otoczenia i jeżeli ktoś chce, to bez większych problemów może zweryfikować znaczną część danych, które na serwują. Czy wybory są ważne? A czy obchodzi Cię to na co idą Twoje pieniądze? Obchodzi Cię to co dzieje się w Twoim otoczeniu? Nowe place zabaw, darmowe szczepienia zalecane, centra kultury czy sportu... To również zależy od Ciebie. Zadbałeś o to, żeby mogło być lepiej? Czy wolisz narzekać nie dając nic od siebie?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz