15 wrz 2014

Karmienie piersią nie dokońca - czyli mrożenie pokarmu

Chciałam się z wami podzielić świetną sprawą jaką jest mrożenie pokarmu. Otóż do tych mam, które o tym nie wiedzą i do przyszłych mam - tak, mleko można mrozić! Trzeba jednak pamiętać, o tym żeby mrożony pokarm był przechowywany w odpowiednich warunkach i o higienie rąk i piersi przed odciągnięciem pokarmu.Odciągnąć pokarm mogą nawet te mamy, które nie mają go zbyt wiele napędzając laktację.

Daje to nam wiele korzyści. Ja mrożę pokarm, aby móc go zapewnić dziecku nawet po moim powrocie do pracy, a pracuję po 11 godzin w trybie dzień pracy/dzień wolnego. Bardzo chciałabym mimo wszystko kontynuować karmienie piersią, ale różnie to może być z karmieniem w godzinach pracy i moją laktacją.

Mamom chcącym mrozić mleko dla maluszków polecam woreczki Avent. Są one sterylne, mają podwójne zamknięcie i można bez obaw ustawić je pionowo. Koszt takich woreczków to około 23 zł za opakowanie, w którym jest ich 25 sztuk.

2 komentarze:

  1. Do mrożenia pokarmu nadają się też sterylne pojemniki takie z apteki ( które zazwyczaj kupuje się do badania moczu). Ja tak mroziłam dla Julki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja wolałam te dedykowane dla dzieci ze względu na pewność, że nie zawierają BPA w swoim składzie. Jako, że plastik łatwo reaguje z tłuszczem wolałam nie ryzykować. BPA między innymi źle wpływa na gospodarkę hormonalną, a szczególnie u chłopców. Co do pojemników plastikowych na mocz, to trzeba by sprawdzić skład - łatwy sposób to kod recyklingu ( w trójkącie ze strzałkami cyferka 3 oznacza PCV, 7 - inne i tych nie należy stosować do kontaktu z żywnością szczególnie u maluchów, ponieważ mogą właśnie ten Bisfenol A zawierać). pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń